česky  |  english
úvodo mněmasáže a terapiemobilní masážekurzy masážíceníkkontakt

masáž šíje - protimigrénová masáž

masaz sije setrne uvolneni krcni patere masaz sije

Masáž šíje je intenzivní, ale velice šetrně prováděná masáž krku, šíje, ramen a paží. Odstraňuje napětí a bolestivost svalů této oblasti, vrací jim pružnost a obnovuje přirozenou pohyblivost.

Ztuhlé svaly šíje mohou vyvolat intenzivní bolesti hlavy, migrény, rozostřené vidění, bolesti ramen či zad. Masáž šíje bývá úspěšná při zmírnění dlouhodobých i akutních stavů včetně některých migrén.

jak masáž šíje probíhá

Začneme prohřátím svalů, pak uvolníme jejich bolestivé a ztuhlé části a zakončíme jemnými protahovacími cviky. Na závěr uděláme krátkou klasickou masáží zad pro celkové uvolnění a zklidnění.

Masáž šíje provádím soustředěně, zvolna a v plné souhře s masírovaným, bez prudkých pohybů či manipulací. Důležitou roli v úspěšnosti této terapie hraje využití myofasciálních technik.

Na pracovištích lze využít velice vhodnou alternativu této masáže - masáž vsedě - "Chair Massage". Má výborné preventivní účinky zvláště pro pracovníky kancelářských profesí. Masíruji přes oblečení a bez použití oleje.

objednávky a ceny

Masáž šíje dělám v délce 30 minut + 30 minut navazující klasická masáž zad.

Před objednáním si prosím přečtěte základní informace o masážích.
facebook: profil Masaze - Vojtek
klíčová slova: protimigrénová masáž šíje, Brno, Praha
design a obsah: Miroslav Vojtek
Všechny texty na těchto stránkách jsem zpracoval sám na základě vlastních zkušeností, diskusí se svými učiteli a studia literatury. Pokud je chcete použít, uveďte že pochází z mých stránek, děkuji.