česky  |  english
úvodo mněmasáže a terapiemobilní masážekurzy masážíceníkkontakt

masáž ruky a paže

masaz ruky a predlokti - prevence syndromu karpalniho tunelu, osteparskeho a tenisoveho lokte - Praha, Brno a mobilne po CR masaz ruky a predlokti - prevence syndromu karpalniho tunelu, osteparskeho a tenisoveho lokte - Praha, Brno a mobilne po CR masaz ruky a predlokti - prevence syndromu karpalniho tunelu, osteparskeho a tenisoveho lokte - Praha, Brno a mobilne po CR

Paže a zvláště předloktí obsahuje velké množství svalů. Používáme je velmi často a často je přetěžujeme. Jejich přetížení se pak výrazně promítá do celkové tělesné a duševní pohody. Může být příčinou bolestí ramen, šíje či zad a někdy stojí i za bolestmi hlavy. Odstranění napětí z paže přináší celkové uvolnění a zklidnění.

Dlaně jsou (stejně jako chodidla) významná reflexní oblast. Tedy nachází se zde velké množství reflexních plošek, které jsou propojeny s vnitřními orgány. Masáž dlaní je tak nejen velmi příjemná, ale má i hlubší dopad na zdravotní stav.

jak masáž paže probíhá

Při masáži paže se věnuji nejen paži samotné, ale i ramenu a navazující oblasti zad. Masáž má pomalé a klidné tempo, provádím ji s minimem oleje, aby byl zachován co nejhlubší kontakt se svaly. Důležitou roli v této masáži hrají techniky měkkých tkání, tedy takové laskavé, ale důrazné protahování svalů do hloubky.

důsledky přetěžování paží

Dlouhodobě přetěžované svaly rukou mají výrazný podíl na vzniku stavů známých jako syndrom karpálního tunelu, oštěpařský loket, tenisový loket či zmrzlé rameno. Masáž paže spolu s pravidelným cvičením dokáže těmto stavům předcházet a do určité míry je i zmírnit.

Syndrom karpálního tunelu

Projevuje se trnutím, bolestmi či omezením hybnosti dlaně a prstů. Z počátku přichází tyto projevy hlavně v noci. Příčinou je nejčastěji dlouhodobé přetěžování svalů ruky často spojené s výkonem povolání (řidiči, hudebníci, montéři, programátoři, číšníci, ...).

Tenisový a oštěpařský loket

Projevuje se bolestmi v oblasti lokte. Jde o dlouhodobé nebo nárazové přetížení svalů a šlach předloktí. Příčinou bývá sport či práce. Rizikové je například časté používání myši u počítače.

Syndrom bolestivého ramene - "zmrzlé rameno"

Významná část těchto obtíží je způsobena dlouhodobým napětím svalů šíje a ramene. Příčinou bývá stres, nesprávné dýchání a držení těla a nevhodné pracovní prostředí. Projevuje se bolestmi v rameni, pod lopatkou a následně v celé paži a často výrazně omezenou pohyblivostí.

objednávky a ceny

Masáž paží dělám v délkách 60 a 90 minut.

Před objednáním si prosím přečtěte základní informace o masážích.
facebook: profil Masaze - Vojtek
klíčová slova: masáž ruky, paže, horních končetin, předloktí, Brno, Praha
design a obsah: Miroslav Vojtek
Všechny texty na těchto stránkách jsem zpracoval sám na základě vlastních zkušeností, diskusí se svými učiteli a studia literatury. Pokud je chcete použít, uveďte že pochází z mých stránek, děkuji.