česky  |  english
úvodo mněmasáže a terapiemobilní masážekurzy masážíceníkkontakt

Klasická a sportovní masáž

Klasicka masaz, relaxacni techniky - Praha, Brno, mobilne v CR - Miroslav Vojtek Klasicka masaz, techniky intenzivní práce se svaly - Praha, Brno, mobilne v CR - Miroslav Vojtek Klasicka masaz, použití Reiki - Praha, Brno, mobilne v CR - Miroslav Vojtek

Klasická masáž se objevuje dávno před naším letopočtem v Egyptě a Asii. V antickém Řecku byla pevnou součástí péče o tělo i duši. Ve středověku bohužel na několik století mizí z běžného života a ožívá až v 19. století díky švédskému terapeutovi (proto také švédská) Per Lingovi. Rychle se rozvíjí a dnes je v západních kulturách považována za základní formu masáže. Sportovní masáž vzniká ve 20. století v souvislosti s rozvojem vrcholového sportu. Obecně má pevnější pravidla a sled technik než masáž klasická.

klasická masáž

Klasická masáž je variabilní a široce použitelná. Má výrazné preventivní a regenerační účinky a urychluje léčbu po úrazech. Velmi dobře odstraňuje bolesti svalového původu a omezení hybnosti.

Klasická masáž je podle záměru spíš relaxační nebo spíš zdravotní. Výsledný účinek klasické masáže silně ovlivňují schopnosti a zkušenosti maséra.

sportovní masáž

Sportovní masáž je svižná a důrazná. Při fyzickou zátěží prohřívá svaly, zlepšuje výkon a snižuje riziko zranění. Po zátěži zrychluje regeneraci.

Hloubková masáž - odstranění svalové bolesti

Pokud je potřeba odstranit vážnější svalová omezení, používám intenzivnější hloubkovou masáž kombinovanou s myofasciálními technikami. Výsledky při odstraňování akutních i chronických stavů jsou velmi povzbudivé.

objednávky a ceny

Klasickou masáž dělám v délkách 30 až 120 minut. Před objednáním si prosím přečtěte základní informace o masážích.

facebook: profil Masaze - Vojtek
klíčová slova: klasická masáž, Brno, Praha
design a obsah: Miroslav Vojtek
Všechny texty na těchto stránkách jsem zpracoval sám na základě vlastních zkušeností, diskusí se svými učiteli a studia literatury. Pokud je chcete použít, uveďte že pochází z mých stránek, děkuji.